Enduro Odpružené Bicykle

Enduro bicykle sú tipy odpružených bicyklov, ktoré sú predovšetkým určené na športovú jazdu v ťažkom teréne. Zdvihy odpruženia sa u týchto bicyklov pohybujú na úrovni 150 až 170 mm a sú o niečo vyššie ako v prípade All Mountain bicyklov. Enduro je v súčasnosti jednou z najpopulárnejších disciplín v oblasti MTB.

Takéto bicykle sa používajú na typ jazdy, ktorá sa nazýva enduro a pochádza z anglického slova endurance, čo je vytrvalosť. Na takúto jazdu je potrebné mať špeciálny model bicykla. 

Enduro celoodpružené bicykle sú najlepšou alternatívou medzi zjazdom a výšľapom, pretože obe tieto disciplíny sú pri tomto bicyklovaní veľmi dôležité. Jednou z ich najdôležitejších vlastností je schopnosť efektívneho šliapania. Spomínaný zdvih s možnosťou uzamknutia zaručí dostatočnú oporu práve pri zjazde, ale zároveň počas výšľapu neobmedzuje jazdca. Rozdiel pri tomto type bicyklov je predovšetkým v tom, že ťažisko je presunuté na zadné koleso. Zároveň má bicykel širšie riadidlá a je tak stabilnejší na lesných trailoch.

Jednou z dôležitých súčastí výbavy by mala byť aj teleskopická sedlovka. Dokážete pomocou nej ovládať výšku vášha sedla pri zmene jazdy.

Značky

https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ae90176.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ad71f33.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ae086ac.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8af204b9.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8acdfe9d.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc90b99c47.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8afa7b42.jpg

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým súhlasíte. Ďalšie informácie