Hlavové zloženia

Kvalitné hlavové zloženie je nevyhnutnou súčasťou bicykla. Vyberte si z integrovaných, klasických alebo závitových hlavových zložení.

Zobrazuje sa 1-40 z 187 položiek

Úlohou hlavového zloženia je spojiť vidlicu s rámom a vďaka tomu sa potom zabezpečuje ovládanie smeru jazdy na bicykli.

Ak sa hlavové zloženie opotrebuje, má to za následok zhoršenie ovládateľnosti bicykla. Ten sa stáva zle ovládateľný pri jazde, preto myslite na to, že sa o túto časť treba starať. Najčastejšie problémy vznikajú nesprávnou montážou alebo zadrením ložísk kvôli nečistotám.

Existujú dva typy hlavových zložení – a to závitové a bezzávitové. V prípade závitového je na stĺpiku vidlice závit. Naň sa naskrutkuje závitová miska s ložiskom. Tá sa ešte poistí proti uvoľneniu poistnou maticou. Bezzávitové sa montuje priamo na bezzávitový stĺpik vidliceNa novších a crossových bicykloch nájdete tiež integrované hlavové zloženie. Vtedy sú ložiská vložené priamo do rámu bicykla, a tak sa stávajú viac odolné voči vode, bahnu alebo nečistotám.

Pri kúpe integrovaného hlavového zloženia sa zamerajte hlavne na kompabilitu s rámom a vyberte si správny priemer.

TOP 10 - KVALITNÉ HLAVOVÉ ZLOŽENIA - NÁŠ VÝBER

Značky

https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ae90176.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ad71f33.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ae086ac.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8af204b9.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8acdfe9d.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc90b99c47.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8afa7b42.jpg

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým súhlasíte. Ďalšie informácie