Sedlá

Hľadáte nové sedlo na bicykel a neviete si poradiť? Poradíme vám ako vybrať to správne sedlo! Máme v ponuke značky ako Fabric, Gusset, Octane one a iné...

Zobrazuje sa 1-40 z 478 položiek

Sedlá na bicykel

Sedlo na bicykel vo významnej miere ovplyvňuje kvalitu vašej jazdy na bicykli. Jeho hlavnou úlohou je posed a absorbovanie vibrácií. Ak si chcete nechať naozaj záležať na tom, aby bola vaša jazda maximálne pohodlná, správne sedlo vám pomôže.

Neviete, ako vybrať správne sedlo na bicykel? Poradíme vám!

Môžete si vybrať tvrdšie sedadlo s dierou či plochou špičkou. Ak chcete naopak čo najľahšie sedadlom, alternatívou je také, ktoré je vyrobené z karbónu. Ak ste vytrvalostný cyklista, mali by ste si zvoliť skôr tvrdšie sedlo na bicykel.Sedlo je základom každého dobrého bicykla – a rozhodne na ňom nešetrite. Napríklad, kvalitné ergonomické sedlá s anatomickými otvormi znižujú tlak na citlivých partiách. Sedlo si vyberajte podľa toho, či máte cestný, horský alebo mestský bicykel. Populárne sú aktuálne aj gélové sedlá, ktoré majú sedaciu časť potiahnutú gélovým materiálom. Takéto sedlo je ťažšie, ale zároveň veľmi pohodlné.

Sedlá sa delia podľa toho na aký typ bicykla chceme sedlo použiť, čiže či chceme dať sedlo na horský MTB bicykel, cestný bicykel, BMX bicykel alebo mestský či elektrobicykel. Ďalším dôležitým delením sediel je podľa spôsobu uchytenia k sedlovke. Existuje viacero typov uchopenia, najčastejším je klasické uchytenie s railami, novinkou je napríklad I-Beam uchopenie,BMX bixykle používajú Pivotla uchopenie a nájdeme aj Combo sedlá, ktoré majú sedlovku pevne spojenú so sedlom.