Značka PROTO - Zoznam produktov

Od svojho založenia si značka PROTO Scooters vybudovala jedno z najsilnejších mien vo svojom obore a ich cieľom je dodávať najlepšie komponenty na freestyle kolobežky v priemysle. Značka tvrdí, že sa môžete aj naďalej spoľahnúť na to, že bude v čele tohto odvetvia s neúnavným pokrokom a neprekonateľnou kvalitou pre budúcnosť tohto športu.

Začiatky PROTO SCOOTERS

Značka PROTO scooters bola založená v roku 2008 v San Diegu v Kalifornii. Jej zakladateľom je Andrew Broussard, ktorý bol odmalička nadšencom akčných športov. Keď sa začali objavovať prvé hliníkové kolobežky, Andrew na nich začal napodobňovať triky, ktoré videl u iných akčných športov. Netrvalo dlho a zistil, že vtedajšie kolobežky neboli navrhnuté tak, aby odolali takémuto jazdeniu. Túžil po účelovo zostavených komponentoch, ktoré by odolali požiadavkám tohto novovznikajúceho športu. Po rokoch pokusov a omylov, zdokonalených dizajnov a získaných poznatkov o výrobe sa zrodila prvá značka na svete zaoberajúca sa výrobou komponentov pre freestyle kolobežky - PROTO scooters. Medzičasom vznikla aj sesterská značka River Wheel Co, ktorá sa špecializuje na výrobu koliesok.

Inovácie produktov

Značka PROTO bola od začiatkov plná inovácii. V roku 2009 na trh priniesli kompresný systém SCS, na ktorý vlastnia patent. Ten dnes patrí k najpoužívanejším kompresným systémom a podľa mnohých jazdcov je tým najlepším. Ďalej značka vlastní patent na TDI (Tunglok Deck Integration), čo laicky znamená doska bez zvarov t. j. krk a spodná časť dosky sú k sebe pripevnené skrutkami. TDI vzniklo v roku 2011 a stále viac ľudí začína obľubovať tieto dvojdielne dosky.

Team

PROTO tím bol vždy plný tých najlepších jazdcov z celého sveta. V minulosti to boli napríklad Jake Sorensen, Parrish Isaacs, Matt McKeen a Jon Reyes. V súčasnosti značku reprezentujú Chema Cardenas, Zack Martin, Alex Montserrat, Noah Risser, Vlad Shishov, Antonin Mollard, Philip Sørensen, Lucas Fehringer a Garrett Braz. Ako Andrew Broussard o PROTO tíme povedal: „Veľa prišlo a veľa odišlo, ale každý, kto bol súčasťou nášho tímu, ďalej definoval, kto sme, čo robíme a kam smerujeme.“ Jazdci z PROTO tímu cestujú po svete a natáčajú bezkonkurenčné edity z ulíc tzv. streetparty. Mnoho z týchto jazdcov má aj signature PROTO produkty ako kolieska, riadítka, griptapy či SCS.

Budúcnosť

Od svojho založenia si značka PROTO vybudovala jedno z najsilnejších mien vo svojom obore a ich cieľom je dodávať najlepšie komponenty na freestyle kolobežky v priemysle. Značka tvrdí, že sa môžete aj naďalej spoľahnúť na to, že bude v čele tohto odvetvia s neúnavným pokrokom a neprekonateľnou kvalitou pre budúcnosť tohto športu.

Menej
Zobrazuje sa 1-34 z 34 položiek

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým súhlasíte. Ďalšie informácie