BMX freestyle bicykle

Zobrazuje sa 1-39 z 39 položiek

Poznáš to, kráčaš okolo skateparku alebo skokov a vidíš chlapcov na zvláštnych malých bicykloch ako predvádzajú zaujímavé skoky. Ak ťa zaujíma, na akých bicykloch tieto triky predvádzajú, dozvieš sa to v tomto článku. Prevedieme ťa komplet zložením bmx bicyklov a ich komponentov, základných trikov a taktiež ti predstavíme najlepších jazdcov na svete. Pomôžeme ti tiež ako vybrať ten najlepší BMX bicykel. Poďme na to!

Najdôležitejšie parametre pre výber

Najdôležitejším parametrom pre výber bicykla je jeho veľkosť. BMX sa totiž vyrábajú v rôznych rozmeroch od Mini BMX až po veľké 24 palcové bicykle.

 • BMX bicykle sa dodávajú vo viacerých veľkostiach. Tie sú uvedené v palcoch.
 • 20 palcové bicykle sú v BMX najbežnejšie. Môžeme ale nájsť veľkosti od 12" do 24", pričom 20" je najobľúbenejší rozmer.

Veľkosť hornej rámovej trubky (top tube, TT) je najdôležitejšou veľkosťou pri zvažovaní kúpi nového bicykla.

Komponenty

Horná rámová trubka je rúrka na ráme BMX bicykla. Spája hlavovú trubku so sedlovou rúrkou. Existujú rôzne veľkosti rámov, tak aby vyhovovali rôznym rozmerom jazdcov a ich jazdeckému štýlu. Tu je približný sprievodca charakteristikami BMX bicyklov:

 • Rám - Pri všetkých bicykloch je najdôležitejší rám. Na rám sa používajú rúrky s vysokou pevnosťou. Vyrobené sú z pevných a ľahkých materiálov, ktoré zaručujú špičkové vlastnosti.
 • Vidlica - Na vidlicu sa používa rovnaký materiál ako na rám. Na konci sú vypaľované CNC pätky.
 • Riadidlá -  U riadidiel je dôležitá ich výška a náklon. Materiál je rovnaký ako pri vidlici či ráme.
 • Ložiská -  U väčšiny moderných bicyklov nájdete už integrované hlavové zloženie, ktoré má misky umiestnené priamo v ráme. Používajú sa zapuzdrené ložiská. Je to skoro bezúdržbové riešenie a vydrží naozaj veľa.
 • Brzdy - Niektorí jazdci ich používajú a niektorí nie. Ak ste začiatočník na BMX alebo žijete na kopci, použite zadnú brzdu! Bežné BMS bývajú predávané s brzdami, zatiaľ čo high-end kolesá sú dodávané s odnímateľnými brzdami. Tie je možno ľahko vybrať alebo nainštalovať.
 • Predný náboj - Predných nábojov je niekoľko typov. Predné náboje lacnejších bicyklov v sebe majú špeciálne ložiská. Tie nevyžadujú väčšiu údržbu a sú náchylnejšie na vodu a vonkajšie vplyvy. Drahšie bicykle už v sebe majú zapuzdrené ložiská, ktoré sú bezúdržové. Väčšinou sa používa os veľkosti 10 mm.
 • Zadný náboj - Existujú tri hlavné typy nábojov. Náboje s voľnobežkou (13 zubov alebo väčší) sa nachádzajú v lacnejších modeloch bicyklov. Kazetové náboje sú vybavené menšími rýchlosťami a nachádzajú sa často vo väčšine slušných BMX bicyklov.

Cena BMX

Poďme sa teraz pozrieť na jednotlivé cenové hladiny:

 • BMX do 50 eur – sú vhodné pre len pre začiatočníkov. Za tak nízku sumu nemôžete počítať s veľkou kvalitou bicykla.
 • BMX do 100 eur – kvalitou trochu vyššie ako predošlá kategória. Nájdete tu aj niektoré lepšie značky.
 • BMX nad 100 eur – do tejto kategórie budú spadať biky od lepších výrobcov. Mongoose BMX, Kink BMX, Cult BMX alebo BMX biky od firmy GT kúpite za sumy prevyšujúce hranicu 100 eur.

Značky

https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ae90176.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ad71f33.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ae086ac.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8af204b9.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8acdfe9d.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc90b99c47.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8afa7b42.jpg

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým súhlasíte. Ďalšie informácie