Elektrické bicykle

Elektrické bicykle

Zobrazuje sa 1-23 z 23 položiek

Staňte sa aj vy súčasťou najmodernejšieho trendu vo svete bicyklov! Vyskúšajte elektrický bicykel. Ide o špecifický druh bicykla na elektrický pohon, ktorý používateľovi ponúka spojenie toho najlepšieho z klasickej cyklistiky obohatené o možnosť využiť pohon. Výsledkom je zábavný spôsob cestovania, ktorý sa vyznačuje:

 • Nízkymi prevádzkovými nákladmi
 • Ekologickou prevádzkou
 • Veľkou radosťou zo šliapania

Najlepšie elektrické bicykle - Náš výber TOP 5

Ste vo svete elektro bicyklo nový? Priblížime vám ho.

Vďaka elektrickému pohonu dokáže dodať elektrobicyklu silu presne tak, kde to potrebujete. Môže to byť jazda do strmého kopca, úsek, na ktorom chcete ísť rýchlejšie s menšou námahou alebo jednoducho cesta do práce či školy. Na miesto určenia tak dorazíte svieži a bez zbytočnej únavy. Každý, kto má s jazdou na elektrobicykli skúsenosti vie, že je to na nezaplatenie.

Zaujali sme vás? Výborne. Elektrobicykle sú totiž pohodlnejšie a komfortnejšie ako klasické bicykle. Stupeň podpory elektrickým pohonom si viete regulovať. Spravidla ide o reguláciu 3 – 5 stupňami. Veľkou výhodou používania elektrických bicyklov je fakt, že nepotrebujete byť vlastníkom vodičského preukazu. Zbavujete sa tak aj nutnosti platiť drahé zmluvné poistenia. Ponúkaných značiek je hneď niekoľko. Medzi najobľúbenejšie elektrobicykle patria tie od Cannondale, Crussis, Kellys, KTM a iné.

Ako vybrať ten správny elektrobicykel

Pri výbere si nezabudnite ujasniť, na aký účel budete elektrobicykel používať. Na trhu je v súčasnosti množstvo modelov, ktoré pokrývajú prakticky každý druh použitia. Medzi najrozšírenejšie tak patria:

 • Mestské elektrobicykle –sú ideálne na každodennú cestu do práce či do školy.
 • Horské elektrobicykle – výborné pre milovníkov jazdy do prírody a nespevnených cestách.
 • Krosové elektrobicykle – sú najuniverzálnejšie, hodia sa na cesty aj do menej náročného terénu.
 • Skladacie elektrobicykle – skvelá voľba do mesta a na kratšie trasy.

Okrem tohto delenia bicyklov s elektrickým pohonom existujú aj ďalšie:

 • Pánske elektrobicykle – určené pre pánov, sú vybavené hornou časťou rámu.
 • Dámske elektrobicykle – pre pohodlnú jazdu v sukni či šatách majú znížený rám a ďalšie drobné úpravy.
 • Detské elektrobicykle – určené pre tých najmenších.

Nezabudnite tiež pri výbere prispôsobiť veľkosť rámu vlastným telesným rozmerom. Z toho vyplýva aj potrebná nosnosť. Vždy si skontrolujte, akú váš vyhliadnutý model má. Zastavte sa aj pri použitých materiáloch:

 • Hliníkové varianty sú síce lacnejšie, ale zároveň aj ťažšie.
 • Karbón je naproti tomu ľahší, no aj viac krehký.

Jedným z najdôležitejších parametrov je tiež výkon elektrobicykla. V praxi sa vyšší výkon rovná rýchlejšej a svižnejšej jazde. Samotné umiestnenie motora má taktiež vplyv na váš zážitok z jazdy.

 • Elektrobicykle s predným pohonom – vhodné najmä na používanie na pevnejších cestách.
 • Elektrobicykle so stredovým pohonom – vyberajte, ak chcete e-bike používať aj v náročnom teréne.
 • Elektrobicykle so zadným pohonom - výborná voľba pre menej náročný terén.

Samotný motor nemusí bežať vždy a vy si tak môžete vychutnať aj jazdu ako na klasickom bicykli. Závisí to od spôsobu asistencie:

 • Konštantná asistencia – motor vám asistuje vždy rovnakou mierou alebo vôbec.
 • Progresívna asistencia – v tomto prípade sa motor dokáže prispôsobiť tomu, ako intenzívne šliapete do pedálov.

Ďalšie kvalitné e-biky

Na súčasnom trhu sa predaju elektrobicyklov venuje mnoho kamenných aj internetových predajní. To, že elektrobicykle má na predaj mnoho predajcov napovedá aj porovnávací portál heureka. Ten porovnáva ceny elektrobicyklov a môže vám značne pomôcť nájsť najvýhodnejšiu cenovú ponuku. Neunikne vám tak žiadna akcia na elektrobicykle.

Čo sa týka nákupu elektrobicykla z bazáru, tento krok neodporúčame. Môžete naraziť na kus, ktorý vám miesto radosti z jazdy spôsobí dieru v peňaženke. Rozhodne odporúčame kúpiť nový kus s plnou zárukou.

Značky

https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ae90176.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ad71f33.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ae086ac.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8af204b9.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8acdfe9d.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc90b99c47.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8afa7b42.jpg

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým súhlasíte. Ďalšie informácie