Freestyle Kolobežky

Zobrazuje sa 1-40 z 209 položiek

Tento druh kolobežiek vidíte dnes čoraz častejšie. Freestyle scooter (freestyle kolobežka) bol kedysi úkaz viditeľný len takmer výlučne v skateparkoch. Dnešná doba sa však vyznačuje nárastom ich obľuby. Niet sa čomu čudovať, ide o zábavnú aktivitu. Freestyle kolobežky sú tak na predaj v čoraz väčšom počte.

Najlepšie freestyle kolobežky - Náš výber TOP 5

Nevieš, aké druhy freestyle kolobežiek existujú? My ti ich v rýchlosti predstavíme

Ako to už býva, aj freestyle kolobežky sa delia na rôzne druhy. Predstavíme si preto tie najčastejšie sa vyskytujúce:

 • Streetové kolobežky sú známe rovnomerne tvarovanou doskou. Tá má široké a dlhé prevedenie. Analogicky sú na tom aj riadidlá. Tento typ freestyle kolobežiek je väčším, má vyššiu hmotnosť a je robustnejší ako modely určené primárne do skateparkov.
 • Kolobežky pre skatepark sú zase ľahšie a menšie. Je to zapríčinené použitím ľahších materiálov, napr. hliníku. Prevedenie dosky je užšie a kratšie pre lepšiu manévrovateľnosť a flexibilitu.
 • Dirtové kolobežky sa nezastavia ani pred náročným terénom a strmým downhillom. Disponujú totiž veľkými kolieskami so vzorkou určenou na nespevnený terén.

Ďalšie typy kolobežiek

Ďalej sa kolobežky delia do ďalších troch skupín. Ide o tieto typy kolobežiek na freestyle:

 • Skladacie kolobežky – Aj keď niektorí predajcAovia tvrdia, že sú vhodné na freestyle, v drvivej väčšine prípadov to nie je pravda. Hodia sa skôr ako dopravný prostriedok po meste. Ak sa na nich rozhodnete skákať, tak radšej opatrnejšie.
 • Amatérske freestyle kolobežky – Sú určené pre začínajúcich nadšencov. Vynikajú výbornou kvalitou prevedenia a primárne sa hodia na nacvičovanie základných trikov.
 • Profi skákacie kolobežky – Sú kolobežky určené skúsenejším jazdcom. Hodia sa na všetky možné aj nemožné triky. Kvalita je na najvyššej úrovni, takže prežije aj silné nárazy a pády. Jasná voľba pre profesionálov a poloprofesionálov.

Najlepšie kolobežky pre začiatočníkov

Ako si vybrať tú správnu freestyle kolobežku

Keď si vyberáte kolobežku, je potrebné venovať pozornosť niektorým základným kritériám a parametrom. Predstavíme vám niektoré z tých najdôležitejších tak, aby ste si vybrali tú správnu freestyle kolobežku pre vás.Dôležitým parametrom pri výbere je hmotnosť kolobežky. Najmä u detí môže byť aj kilogram na vyše citeľný. S hmotnosťou súvisia aj použité materiály:

 • Ľahšie kolobežky – sú vyrobené najčastejšie z hliníkových zliatin.
 • Ťažšie kolobežky – najmä lacnejšie modely tejto kategórie sú vyrábané z ocele.

Na rýchlosť jazdy má najzásadnejší vplyv veľkosť koliesok. V zásade platí, že väčšie kolieska umožňujú rýchlejšiu jazdu, no majú vyššiu hmotnosť.

 • Začiatočníci nájdu uplatnenie 100 mm kolieskam, ktoré sú pre nich najvhodnejšie.
 • Pokročilejší jazdci zase nájdu využitie 110 mm kolieskam.
 • Pre profi jazdcov zase odporúčame kolieska s priemerom 120 až 125 mm.

Upozorňujeme, že kolieska sa nedajú voľne zameniť. Ak by ste neskôr chceli iný rozmer, museli by ste vymeniť aj ďalšie komponenty, ktoré by s novým rozmerom neboli kompatibilné. Predaju komponentov na freestyle kolobežky sa venuje napríklad gizmania.Pri kolieskach tiež spomenieme ich tvrdosť. Poznáme dva základné typy:

 • Kolieska z tvrdších materiálov – sú rýchlejšie a majú dlhšiu životnosť
 • Kolieska z mäkšej gumy –disponujú vyššou priľnavosťou, takže lepšie tlmia rôzne nerovnosti.

Svojim rozmerom a postave musíte prispôsobiť aj výšku riadidiel. Vo všeobecnosti sa hovorí, že by riadidlá mali siahať jazdcovi mierne nad pás. Takto sa zabezpečí najvyšší komfort pri jazde. Šírka riadidiel a ich tvar má taktiež svoje špecifiká.

 • Vyššie a širšie riadidlá – sú vhodné na jazdu mestom, pretože sa vyznačujú vyššou stabilitou vo vyššej rýchlosti.
 • Užšie typy riadidiel – sú ako stvorené na triky a manévrovanie v skateparku.

Životnosť je ďalšou dôležitou charakteristikou. Mnoho ľudí totiž hľadá čo najlacnejšie freestyle kolobežky. Uchyľujú sa tak k nákupu freestyle kolobežiek cez bazár. Pri kúpe z druhej ruky však nikdy nemáte istotu, akú životnosť bude daná kolobežka ešte mať (neviete akým štýlom bola používaná a pod.).