Detské bicykle

Zobrazuje sa 1-28 z 28 položiek

Vybrať správny detský bicykel môže byť niekedy pomerne náročná úloha. Aby sme vám výber čo najviac uľahčili, pripravili sme si pre vás sprievodcu výberom.

Bicyklovanie je pre deti veľmi zábavná a aj prospešná aktivita. Vďaka pobytu na čerstvom vzduchu a fyzickej aktivite pomáha k nastoleniu pevného zdravia. Vytvára tiež zdravé návyky k pohybu do dospelosti. V neposlednom rade je tiež spôsobom, ako si dieťa môže rozvíjať koordináciu.

Náš výber kvalitných detských bicyklov

Ako správne vybrať bicykel pre dieťa?

Bicykel pre deti má oproti dospeláckym verziám svoje špecifiká. Medzi najmarkantnejšie patrí nižšia hmotnosťrozmery. Ostatnými charakteristikami sa detské bicykle veľmi podobajú na tie, ktoré sú určené dospelým.

Potrebujeme odrážadlo?

Odrážadlo môže byť skvelým spôsobom, ako dieťa zoznámiť s bicyklovaním. Značnou mierou prispieva k rozvoju motoriky a taktiež koordinačných schopností. Ak chcete aby dieťa začalo rozvíjať svoje schopnosti bicyklovania v obzvlášť skorom veku, odporúčame vám zvážiť používanie odrážadla. Môžete tak svoje dieťa pripraviť na detský bicykel už od 2 rokov.

V akom veku je pre dieťa vhodný prvý bicykel?

Všeobecne sa udáva, že vek od 3 rokov je ideálnym vekom na prvý detský bicykel. Ak dieťa nikdy nepoužívalo odrážadlo, môže byť dobrý nápad začať s bicyklom vybaveným pomocnými kolieskami. Tie dieťaťu pomôžu lepšie udržať rovnováhu. Ak bicyklovanie bude pre dieťa jednoduché, môžete mu zaobstarať aj detský horský bicykel. S ním sa malí cyklisti môžu vydať tiež na výlety mimo klasických spevnených ciest.

Na čo si dať pri výbere pozor?

Keď vyberáme detský bicykel, musíme si dávať pozor na nasledujúce kľúčové parametre:

Priemer kolesa

Najčastejšie sa pri detských bicykloch vyskytuje priemer 12 až 26 palcov. Konkrétnu veľkosť si musíte určiť na základe telesných rozmerov dieťaťa. Pre tých úplne najmenších cyklistov odporúčame priemer kolesa detského bicykla vo veľkosti 12 alebo 14 palcov. Trochu väčšie deti môžu jazdiť na 16 palcových detských bicykloch. Ďalej potom podľa výšky dieťaťa určujeme ďalšie veľkosti kolies. Pre urastenejšie deti môžete vybrať aj priemer kolesa detského bicykla s rozmerom 20 palcov. Ak ani tento rozmer nie je dostačujúci, môžete zvoliť aj detský bicykel s priemerom 24 palcov.

Konštrukcia bicykla

Pod pojmom konštrukcia bicykla máme na mysli rám. Ten by mal podľa všeobecného pravidla siahať asi do úrovne pása.

  • Z hľadiska použitých materiálov sa veľmi často stretávame s oceľovými rámami. Tie majú oproti iným používaným materiálom výhodu vo vysokej pevnosti. Sú však tiež ťažšie a náchylné na hrdzavenie. Väčšina lacných detských bicyklov má rám práve z tohto materiálu.
  • V ponuke sú tiež duralové rámy s vysokou pevnosťou a zároveň nižšou hmotnosťou.

Klasikou sú tiež rámy z hliníka. Tie sú ľahké a preto sa výborne hodia pre detské bicykle.

Hmotnosť bicykla

Ako sme naznačili pri materiáloch, hmotnosť je kľúčová. Dieťa je svojimi fyzickými kapacitami obmedzené na jazdu bicyklami nižších hmotností. Je preto veľmi dôležité vybrať dieťaťu bicykel adekvátne nízkej hmotnosti.

Brzdy

Brzdy sú pri bicykloch základom bezpečnosti. Bezpečnosť by mala byť vždy na prvom mieste. Pre svoje ratolesti preto vyberajte kvalitné brzdy. Najbežnejším spôsobom brzdenia pri detských bicykloch sú tzv. véčkové brzdy. Tie majú obrovskú nevýhodu v skutočnosti, že vplyvom vlhkosti sa ich účinok značne znižuje.

Kotúčové brzdy sú síce o niečo drahšie, zaručia však optimálne brzdné charakteristiky pre vaše dieťa. Ich účinok nie je vplyvom vody nijako poznamenaný.

Zamerajte sa na detaily

Rôzne malé detaily môžu hrať kľúčovú úlohu pre pohodlie dieťaťa a jeho bezpečnosť. Niektoré prvky, ktorými musí byť detský bicykel vybavený, sú síce stanovené normou, no niektoré užitočné prvky nie sú povinné. To však neznamená, že by ste ich použitie pre vaše dieťa nemali zvážiť.

Máme na mysli napr. gripy na riadidlách, ktoré slúžia na ochranu ich krajných častí, kvalitné sedadlo a v neposlednom rade tiež nadštandardne kvalitné brzdy.

Značky

https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ae90176.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ad71f33.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ae086ac.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8af204b9.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8acdfe9d.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc90b99c47.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8afa7b42.jpg

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým súhlasíte. Ďalšie informácie