Mestské bicykle

Chceli by ste začať jazdiť po meste a neviete, aký bicykel si kúpiť? Snáď vám nasledujúci text môže byť inšpiráciou.

Kvalitné mestské bicykle - náš výber

Cena bicykla

U mestských bicyklov je nevyhnutné zmieniť sa o cene. V skratke môžeme povedať, že sa oplatí priplatiť si. Teda predovšetkým, ak mienite jazdiť častejšie a pravidelne. Na druhú stranu nemá zmysel investovať príliš veľa, ak chcete jazdiť len sporadicky. Respektíve s drahším bicyklom pravdepodobne nebudete príliš parkovať vonku a ochudobníte sa tak o časť slobody odložiť bicykel kdekoľvek. V tomto ohľade majú lacné mestské bicykle navrch.

Dámska a pánska verzia mestských bicyklov

Rovnako ako pri iných typoch bicyklov, aj mestské bicykle sa vyrábajú v dvoch verziách.

  • Prvou je dámsky mestský bicykel. Ten je, ako už napovedá názov, určený pre nežné pohlavie. Rám bicykla je upravený tak, aby bola jazda v šatách alebo sukni pohodlnejšia. Často sú na damskych mestských bicykloch aj ďalšie úpravy zaručujúce lepší zážitok z jazdenia pre ženy.
  • Pánske mestské bicykle sú zase určené pre mužov. Nie je to však pravidlo a jazdiť na panskom mestskom bicykli môžu aj ženy, ak preferujú takéto bicykle.

A čo dizajn?

Nesmieme zabudnúť na dizajn bicyklov. Ten je u mestských modelov obzvlášť dôležitý. Nikto by sa predsa nechcel za svoj bicykel pred ľuďmi hanbiť. A tých stretnete cestou po meste naozaj veľa. Výrobcovia to veľmi dobre vedia a ponúkajú pestrú paletu rôznych dizajnových prevedení.

V poslednej dobe sú obzvlášť obľúbené tzv. holandské mestské bicykle. Tie sú najčastejšie ladené do retro štýlu a sú veľmi štýlovým dopravným prostriedkom.

Doplnky

Väčšinu bicyklov vo voľnom predaji potrebujete pre pravidelné jazdenie doplniť o niekoľko drobností navyše. To sú predovšetkým blatníky, svetlá a zvonček. Hodí sa však aj nosič alebo stojan. Pri nákupe je tak dobré skontrolovať, čo už na bicykli je a čo je ešte potrebné dokúpiť.

Zámok

Bez kvalitného zámku nemá zmysel bicykel používať. Zrejme najlepšie sú pevné zámky -podkovy- v tvare písmena "D". Dobré sú ale aj kvalitné reťaze alebo zámky typu "skladací meter". Relatívne drahý zámok v kombinácii s relatívne lacným okolo vám ušetrí veľa starostí. Bicykel zamykajte k pevným predmetom a pokiaľ možno tak, aby neprekážal okoloidúcim.

Svetlá

Základným pravidlom bezpečnosti v meste na bicykli je "byť videný". Akokoľvek máte dojem, že jazdíte len za svetla, nikdy neviete, kedy sa zdržíte a budete sa potrebovať presunúť za tmy alebo aj večerného šera. Dbajte na plné osvetlenie svojho bicykla. Dôležité je predné aj zadné svetlo. Zvážiť môžete pestrý výber snímateľných diódových svetielok, pevne pripevnených svetiel, svetla na dynamo v náboji či výplete atď.

Značky

https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ae90176.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ad71f33.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8ae086ac.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8af204b9.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8acdfe9d.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc90b99c47.jpg https://ridepro.sk/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/5ffcc8afa7b42.jpg

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým súhlasíte. Ďalšie informácie