15 najlepších darčekov pre bikera

15 najlepších darčekov pre bikera

Vianoce sa nezadržateľne blížia a s nimi aj zhon v podobne nakupovania darčekov. Pred samotným nákupom si však musíte dobre premyslieť, čo svojim blízkym nakúpiť. Ak máte v okolí nejakého bikera, využite týchto 15 nápadov, ktoré sme si pre vás pripravili. Rozhodne vám pomôžu vybrať ten najlepší darček, ktorý poteší.

Každý biker je iný

V prvom rade je dôležité pochopiť to, že každý biker je iný. Spravidla sa delia do troch základných kategórií a to:

  • cestní cyklisti
  • MTB horskí bikeri
  • gravel cyklisti

Všetci sa od seba odlišujú tým, kde jazdia alebo aké bicykle používajú. Všetkým sa však dajú vybrať univerzálne darčeky, ktoré potešia a budú využité prakticky. Aký je teda ten najlepší darček pre cyklistu?

Batoh na bicykel

Prvým darčekom je batoh na bicykel. Ide o praktický kúsok, ktorý využije úplne každý. Batoh poskytuje dostatok miesta na všetko, čo chcete preniesť. Je jedno, či so sebou beriete občerstvenie na výlet alebo elektroniku do práce. Cyklistické vaky sú charakteristické tým, že lepšie doľahnú na chrbát. Počas jazdy nebehajú zo strany na stranu. Dobre držia a hodia sa aj do horších terénov. Mnohé z nich sú vodotesné, takže odolajú ako dažďu, tak aj snehu alebo vlhkej hmle. Batoh je skvelým darčekom pre muža aj ženu. Nájdete ho v mnohých farebných prevedeniach aj veľkostiach.

Zámok na bicykel

Ak váš priateľ cyklista nemá zámok, chýba mu dôležitý kúsok, ktorý ochraňuje ako jeho, tak aj bicykel. Vyberte mu jeden pod stromček. Pri zámkoch si však dávajte pozor. Stretnete sa s niekoľkými typmi. Radia sa k nim:

  • káblové zámky (označované aj ako lankové)
  • zámok typu U ( označovaný aj ako D)
  • reťaz alebo oceľové lano

Káblové zámky poskytujú najnižšiu ochranu. Vhodné sú na použitie napríklad na dedine, kde ľudí poznáte. Prípadne iba vtedy, ak plánujete rýchly nákup v obchode a bicykel nebude príliš dlho bez dozoru. Tento typ zámkov sa taktiež používa ako doplnkový. Zámok typu U patrí medzi najodolnejšie. Vhodný je na ochranu bicykla pred krádežou na akomkoľvek mieste. Pokojne ho použite v meste alebo niekde, kde to nepoznáte. Posledným typom je reťaz alebo oceľové lano. Ich nevýhodou je vysoká hmotnosť. Sú však veľmi odolné.

Ľadvinka

V prípade, že cyklista nechodí na bicykli príliš veľké vzdialenosti, prípadne batoh má, stavte na ľadvinku. Ide o praktický kúsok, ktorý sa hodí úplne každému. Nezavadzia a nepadá. Jednoducho sa s ňou bicykluje ako na cestách, tak aj na cyklotrasách alebo v horách. Najväčšou výhodou, ktorú ľadvinka poskytuje, je najmä to, že ju máte stále na očiach. Môžete si tak do nej dať všetky cenné veci. Na rozdiel od batohu, ktorý máte vzadu a nevidíte naň, je omnoho bezpečnejšia. Ako batohy, tak aj ľadvinky nájdete v množstve prevedení. Ide tak o ideálny vianočný darček.

Dres

Správne oblečenie je základom každého športu. Cyklistika nie je výnimkou. Cyklistický drep je preto dôležitou súčasťou. Potešte cyklistu kvalitným a pekným dresom za fajn cenu. Na trhu nájdete desiatky rôznych modelov v zaujímavých prevedeniach. V ponuke nájdete nielen dámske, ale aj pánske modely v štýlových farbách a dizajnoch. Vyberať si môžete aj z dlhého alebo krátkeho rukávu. Funkčný materiál sa postará o to, aby prakticky a efektívne odviedol z tela prebytočný pot. Zbavíte sa nepríjemného pocitu vlhkosti. Nehovoriac o tom, že ak pridáte termotričko tak, zamedzíte prechladnutiu v chladnejšom období.